Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кражба
Македонија

Расчистена кражба на возило, приведено едно лице во Скопје

M T
На 13.10.2021 во 14.30 часот на ул.„Пролет“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода Б.Д.(46) од Скопје, поради сомнение...
Македонија

Уапсена 44 годишна гостиварка, крадела во продавница

M T
44-годишна гостиварка е уапсена поради кражба во продавница во Гостивар. Полицијата соопшти дека вчера околу 15.40 часот, на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на...
Македонија

Приведени две лица фатени при кражба од автомобил

M T
Две лица од Скопје биле лишени од слобода откога биле фатени при вршење кражба од патничко возило, соопшти полицијата. Според информации од таму, вчера, околу...
Centar Македонија

Дрска кражба во Сливник: Додека газдата бил во Италија, влегле преку прозорец и од ќерките го украле златото и часовникот

CENTAR MKD
На 08.03.2020 во 03.45 часот во Полициското одделение Чашка, Џ.И.(51) од с.Сливник пријавил дека во периодот од 03.00 до 03.30 часот во куќа на неговиот...