12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пензии

Tag : пензии

Centar Бизнис

Добра вест: Од утре почнува етапната исплата на октомврсиските пензии

CENTAR MKD
Oд утре 27.10 .2020 година, почнува етапната исплата на октомвриските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и...
Бизнис Во тренд...

Заев најави огромно зголемување на пензиите

CENTAR MKD
– Пензиите ќе растат, и тоа ќе растат со огромен пораст на пензиите како што досега не било, оти го ветивме тоа на пензионерите, порача...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Царовска вечерва со добра вест – Најави скок на минималната плата и вонреден раст на пензиите во Македонија

CENTAR MKD
Потпретседателката на СДСМ, Мила Царовска на граѓанската трибина „На Прав пат“ во Кочани најави дека наскоро следува ново, значително покачување на минималаната плата, а со...