Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : центар

Македонија

Општина Центар распиша јавен повик за ангажирање на невработени лица од општината во рамки на проектот „Образование за сите“

M T
Во тек е јавниот повик на Општина Центар за ангажирање на невработени лица во проектот „Образование за сите“. Проектот има за цел да ангажира невработени...
Македонија Во тренд...

Герасимовски: Ве повикувам да ја потврдиме победата за Центар да продолжи напред

M T
„Јас сум човек кој сака да зборува со аргументи и со факти, сакам прецизни и конкретни проекти, јас сум човек кој ја цени искреноста и...
Македонија Бизнис

Општина Центар ја активираше банкарската гаранција за изградбата на Шпански скали

M T
Општина Центар ја активираше банкарска гаранција за изградбата на Шпански скали со која во општинскиот буџет се вратени 6.169.500 денари, односно околу 100.000 евра. Согласно...
Македонија Локално

Повеќе улици во Центар утре ќе бидат затворени за сообраќај

M T
Поради подготовки за настанот по повод Денот на независноста, во центарот на Скопје утре, вторник, почнувајќи од 11 часот затворени за сообраќај ќе бидат улица...
Македонија Локално

600 првачиња во основните училишта во општина Центар

M T
Општина Центар ги отвори вратите за 600 првачиња што ќе посетуваат настава со физичко присуство во новата учебна година. Во согласност со насоките од Министерството...
Македонија

Шахпаска: Во Битола го отворивме и вториот Центар за поддршка на згрижувачки семејства, воведуваме нови социјални услуги како дел од социјалната реформа

M T
Во Битола денеска се отвори вториот Центар за поддршка на згрижувачки семејства во државата, како дел од ЈУ„Домот за доенчиња и мали деца“во Битола. Тој...
Македонија

Министерката Шахпаска: Започна со работа првиот Центар за поддршка на згрижувачките семејства во нашата земја, социјалната реформа продолжува

M T
Започна со работа првиот Центар за поддршка на згрижувачките семејства во нашата земја. Центарот се наоѓа во просториите на поранешниот дом за деца без родителска...
Коронавирус Македонија

Во Аеродром врие од инфицирани – 649 активни случаи на ковид, каква е состојбата во секоја скопска општина оделно?

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) Чаир – 159 Гази...
Коронавирус Centar Македонија

Аеродром, Центар и Карпош рекордери по активно заразени: Каква е состојбата со Ковид 19 во скопските општини?

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска . Најмногу активно заразени има во Аеродром – 531, потоа следуваат Центар 448 и Карпош со 437 активни случаи....
Коронавирус Македонија

Состојба со коронавирус во Скопје – Аеродром и Центар со најмногу заразени

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) • Чаир – 63...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

До вторник невреме, па доаѓаат летни температури – Подгответе се за голема промена на времето

CENTAR MKD
Утре ќе се задржи облачно и свежо со врнежи од дожд, со пообилни врнежи во источните делови. Потоа, од вторник во текот на денот ќе...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Вели Мицкоски дека гушкал Албанец, абе човек за гушкањето треба да имаш срце, треба да имаш душа

CENTAR MKD
Го гледам Мицкоски, вели тој немал проблем албанец да биде претседател на собранието, па зошто не им го кажа тоа на 27-ми април на граѓаните...
Македонија Во тренд...

Костадинов: Oва е сликата која што ја потврдува огромната победа на СДСМ

CENTAR MKD
Ова е сликата што потврдува дека навистина сме на прав пат, дека сме сплотени, сликата што мотивира, која потврдува дека на 12- ти април ќе...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев го повика Мицкоски да дојде во Струмица: Да дојде тука да го види предавникот Заев кој што се откажал од егејците, бежанците, да оди во бежанскиот парк да го види споменикот

CENTAR MKD
– Не му поминуват лагите на Мицкоски затоа што се знае, еве да го повикаме ние струмичани и да дојде тука. Кај нас викаат од...
Македонија Во тренд...

Јаневски на граѓанската трибина: Струмица е на прав пат, реализиравме бројни проекти, го решивме проблемот со сместување на децата во градинките

CENTAR MKD
Струмица со одбра правиот пат и Струмица сигурно ќе успее, истакна градоначалникот на Струмица Коста Јаневски на граѓанската трибина на СДСМ под мотото „На прав...
Македонија Во тренд...

(видео) Костадинов открива: Над 1 милион евра за опашки на споменици потрошила бившата власт на ВМРО ДПМНЕ

CENTAR MKD
Единствено нешто што можам да им го признаам е што направија конкретно да ја обноват опашката на Бикот, порача Костадин Костадинов пратеник на СДСМ. МАтематиката...
Кујната од Centar

Најкремастиот десерт на светот: Залаци кои ќе ги памтите!

CENTAR MKD
Чоколаден мус за кој ви се потребнин 25 минути! Состојки: 300 гр чоколадо за готвење 5 јајца 4 лажици шеќер 400 мл слатка павлака 1...
Кујната од Centar

Колач ледено небо: Најкремастиот десерт на светот, се подготвува за миг!

CENTAR MKD
Совршен спој од бела кора, жолт крем и шлаг… Колачот Ледено небо е најдобриот начин да се разладите ова врело лето! Состојки за кора: 7...
Кујната од Centar

Освежувачки СОС од јогурт и пиперка!

CENTAR MKD
Многу едноставен рецепт за сос од јогурт со пиперка. Ќе ве воодушеви! Состојки: 1 свежа зелена пиперка мала главица кромид 2 лажички вински оцет 2...