16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » брзо возење
Македонија

743 санкции за брзо возење

M T
Во текот на вчерашниот ден (31.07.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои...
Македонија

136 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.07.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

Со т.н. ноќен радар 260 санкции за брзо возење на територија на цела држава

M T
Во текот на изминатата вечер (27/28.07.2022) во периодот од 22.00 до 03.00 часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни...
Македонија

134 санкционирани возачи во Скопје, 68 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.07.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

165 санкционирани возачи во Скопје, 60 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.07.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

179 сообраќајни прекршоци во Скопје, 50 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (18.07.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

Со т.н. ноќен радар 126 санкции за брзо возење на територија на цела држава

M T
Во текот на изминатата вечер (17.07.2022) во периодот од 21.00 до 24.00 часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни...