21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » долг
СВЕТ

Силуанов: Ако Западот ја ограничи Русија да го плати долгот, ќе преземе правни мерки

M T
Рускиот министер за финансии Антон Силуанов денеска изјави дека Русија ќе преземе правни мерки доколку Западот се обиде да ја ограничи во напорите за отплата...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Лидија Тасевска: Каматата веќе не смее да биде повисока од долгот, усвоени измените на Законот за облигациони односи

M T
Прес-конференција на Лидија Тасевска, пратеничка на СДСМ: По предлог на парламентарното мнозинство од СДСМ, Собранието ги усвои дополнувањата на Законот за облигациони односи. Со ова,...