11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кривични пријави
Македонија

Претреси во Кочани, пронајдени големо количество украдени предмети, следуваат кривични пријави

M T
На 31.03.2022 во периодот од 06.00 до 14.30 часот, по претходно добиени сознанија, од страна на полициски службеници од Оддел за криминалистичка полиција – Сектор...
МакедонијаВо тренд...

Георгиевски: Имаме поднесено 150 кривични пријави до обвинителството, но тоа не реагира

M T
Не е моќна градежбата урбана мафија, но тоа е сложен процес, а нам требаат многу средства за да се постапи на многу места во исто...