36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : возачка дозвола

Centar Македонија

Нови закони: Од сега возачка ќе може да имаат и лица до 75 години, а моторите кои предизвикуваат бучава ќе се одземаат

CENTAR MKD
Владата вечерва одлучи да предложи измени во законот за сообраќај во кој е најавено продолжувањето на рокот на важење на возачката дозвола за повозрасните возачи...