16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Виктор Орбан
КоронавирусCentarСвет

“Есента е тешка, зимата ќе биде уште потешка. Не патувајте”

CENTAR MKD
Оваа есен ќе биде тешка поради постојаното ширење на коронавирусот, а зимата веројатно ќе биде уште потешка, изјави денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан. Тој посочи...