8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : истрага

Македонија

Маричиќ: Власта не се меша во истрагата за пожарот во Тетово

M T
Власта воопшто не се меша во истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово. Да сакаше да се меша, немаше да повика германски истражители од...
Македонија

МЗ: Сите документи се спремни за увид, целосна поддршка за истрагата

M T
Министерството за здравство ја поздравува постапката на Основното јавно обвинителството кое ја води истрагата за избувнувањето на пожарот во мобилниот ковид центар во склоп на...
Свет Спорт

МОК започна истрага за случајот со белоруската атлетичарка

M T
Меѓународниот олимписки комитет започна официјална истрага за наводите дека Белорусија се обидела да ја натера својата атлетичарка, Кристина Циманускаја, да се врати во земјата од...
Свет

Макрон нареди истрага за случајот со шпионскиот софтвер „Пегасус“

M T
Францускиот претседател, Емануел Макрон, побара серија истраги за случајот со шпионскиот софтвер „Пегасус“, изјави премиерот Жан Кастекс за радиодифузерот „ТФ1“. Изјавата на Кастекс следува по...