Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » државна помош
CentarБизнисТОП ВЕСТИ

Помошта на ранливите категории граѓани ќе се исплаќа директно на транскациски сметки

CENTAR MKD
Законските измени за 22 мерки од вкупно 31 мерка од Четвртиот пакет, кои се во надлежност на Министерството за финансии, се веќе донесени или пак...
CentarМакедонијаВо тренд...

309.000 граѓани добија платежни картички во вредност од 26.8 милиони евра, сега се готви и четврт пакет мерки помош за граѓаните и стопанството

CENTAR MKD
Владата предводена од СДСМ презеде и презема ефикасни и навремени мерки за полесно справување со економските последиците предизвикани од коронавирусот. Од самиот почеток на пандемијата,...
CentarБизнисТОП ВЕСТИ

Следува нова помош за граѓаните и стопанството: Со мерката за финансиска поддршка од 14 500 денари по вработен за три месеци поддржани се околу 120.000 вработени и околу 20.000 компании

CENTAR MKD
– СДСМ, преку Владата којашто ја предводи, презеде ефикасни и навремени економски мерки за помош на граѓаните и економијата во справување со последиците од коронавирусот,...
CentarБизнисВо тренд...

Државата дели помош: Веб страницата “Купувам домашно” функционира, еве за кого следува помош и како функционира

CENTAR MKD
Веб страницата “Купувам домашно” функционира. Со цел да проверите дали и вие сте еден од 324.000 граѓани кои ќе добијат некаква помош, треба да влезете...
CentarБизнисВо тренд...

Државата ги помага бизнисите со по 14.500 денари за секој вработен во мај – Аплицирајте до 7-ми јуни

CENTAR MKD
Фирмите кои ќе ја користат мерката помош од 14.500 по вработен, дури и да покажат добивка за 2020 година, нема да треба да ја вратат...