Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : корупција

Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев претстави нова кампања против корупција: Последна дестинација за корумпираните е затворот

M T
Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, Љупчо Николовски, денеска ја промовираа кампањата за подигање на свесноста и за поддршка...
Македонија

СДСМ: Ниту една лага од белиот дворец не може да го покрие фактот дека ВМРО-ДПМНЕ е на браникот на криминалот

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ: Ниту една лага од белиот дворец не може да го покрие фактот дека ВМРО-ДПМНЕ е...