Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Европска унија
Македонија

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Европската Унија, Дејвид Гер

CENTAR MKD
Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Европската Унија во Република Северна Македонија, Дејвид Гер. Во продолжение ги проследуваме интегралните...
Македонија Во тренд...

За Македонија безусловна – за Албанија условена препорака

CENTAR MKD
Германскиот Бундестаг утревечер ќе гласа за предлогот да се одобри почеток на преговори со ЕУ за Северна Македонија и Албанија. За Скопје нема никакви забелешки,...