25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Љупчо Николовски
CentarМакедонијаВо тренд...

Николовски: СДСМ и македонските граѓани избраа иднина и избраа да чекорат напред, многу одамна, а Црвенковски е историја

CENTAR MKD
Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, вели Љупчо Николовски, генерален секретар на владејачката партија. Овие ставови се...
CentarМакедонија

Николовски за ТВ Стар: Со нашиот фокус за етичкото однесување во институциите и во партијата, ќе имаме подобро општество и ќе одработиме за државата

CENTAR MKD
Избработивме нов етички кодекс во кој се вградени многу нови елементи, кој не ги опфаќа само членовите на Владата, министрите, туку и сите други функционери...
CentarМакедонија

Николовски: СДСМ постојано се менува, со Дигиталниот Конрес покажавме одговорност и нова енергија за демократизација

CENTAR MKD
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, во гостувањето на дневникот на Сител ТВ, кажа дека измените во Статутот на СДСМ , меѓу кои е и...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Николовски на Сител: Нема поголема партиска демократија ако секој член има право да гласа за избор на претседател

CENTAR MKD
„СДСМ постојано се менува и тоа го покажавме со дигиталниот конгрес на партијата, дека навистина се грижиме за здравјето на луѓето. СДСМ се модернизира подолг...
CentarМакедонијаВо тренд...

Николовски: Победата на СДСМ на изборите се должи на многу труд, работа, себе-жртвување, на демократски, партиски ангажман

CENTAR MKD
Зад нас е многу значајна победа на парламентарните избори, формирање мнозинство и раководни структури во институциите за повторно, со нов мандат од граѓаните да им...
CentarМакедонија

Телеграма со сочувство од генералниот секретар Николовски до семејството на Амди Бајрам

CENTAR MKD
Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, од свое лично име и од името на СДСМ, упати телеграма со длабоко сочувство до семејството, роднините и пријателите...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

CENTAR дознава: На барање на вицепремиерот Николовски Владата иницира нови разрешувања, на ред се Тозија и Хајредини

CENTAR MKD
Љупчо Николовски продолжува принципиелно како што започна, етичкиот Кодекс мора да се почитува, време е за ред, правда и дисциплина. Од наши извори дознаваме дека...
МакедонијаВо тренд...

(ВИДЕО) Николовски: На 25 октомври прв дигитален Конгрес на СДСМ

CENTAR MKD
Со задоволство највувам дека на 25 ти октомври, в недела, ќе се одржи дигитален конгрес на СДСМ. За прв пат во нашата земја, тоа ќе...
CentarМакедонија

Љупчо Николовски: Димова да ги презентира сите информации за случајот за да се расчистат сомнежите

CENTAR MKD
Периодов една од темите кои ја засегаат јавноста, за жал, е доделувањето финансиски средства од Европската Унија преку Националната агенција за европски образовни програми и...
МакедонијаВо тренд...

Николовски: 11 Oктомври е симболот за нашиот постојан стремеж за слобода, едваквост и правда

CENTAR MKD
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски упати честитка до граѓаните по повод 11 Октомври. „ Почитувани граѓани, во свое и во име на Социјалдемократскиот сојуз...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

(ЕКСКЛУЗИВНО) Влада и институции за пример: Казни од МВР за премиерот Заев и министрите Николовски и Филипче

CENTAR MKD
Ете и тоа се случи во нашата убава земја, како во секоја демократска држава, за сторен сообраќаен прекршок, неносење заштитна кацига, МВР ги казни премиерот...
МакедонијаВо тренд...

Николовски- Хоџа: Граѓаните ги препознаваат политиките што водат напред, затоа коалицијата СДСМ-БЕСА победува на 12 април

CENTAR MKD
Интегрални обраќања на генералните секретари на СДСМ и Движењето БЕСА на заедничката изјава за медиуми Љупчо Николовски: Повод за денешната работна средба е операционализација на...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Љупчо Николовски се огласи на фејсбук: Добро е што им дадовме техничка влада, па груевистички кадри и го освежија секавањето на режимскиот стил на владеење со ароганција, страв, притисоци, закани, уцени, насилство, снимање, тепање и многу лаги и манипулации

CENTAR MKD
Фејсбук статус на Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ: За #СДСМ добро е да им дадевме не техничка туку цела Влада со се министри и...