25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » александар вучиќ
КоронавирусCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Утре Александар Вучиќ ќе ни донесе вакцини на Табановце

CENTAR MKD
Српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерот Зоран Заев утре ќе извршат примопредавање на вакцините од Србија. Како што соопштија од кабинетите на двајцата премиери, Заев...
СветВо тренд...

Вучиќ му пиша на Путин: „Драг пријателе, нека ти е среќен роденденот“

CENTAR MKD
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денес му го честиташе 68. роденден на претседателот на Русија, Владимир Путин. Тој во пораката вели дека многу го цени...
СветВо тренд...

Новинарките што известуваа од улиците на Белград станаа хит на социјалните мрежи

CENTAR MKD
Репортерките на „Н1“, Јелена Зориќ, Татјана Алексиќ и Жаклина Таталовиќ, синоќа известуваа со часови во речиси невозможни услови од улиците на Белград. Околу нив летаа...
КоронавирусCentarСветТОП ВЕСТИ

Во Србија еден од најлошите денови, со 357 заразени, но Вучиќ се откажува од полициски час

CENTAR MKD
Во последните 24 часа во Србија 8.590 лица биле тестирани за коронавирус, а 357 од нив биле позитивни. Починаа 11 лица. Како што рече претседателот...
Свет

ВИДЕО: Полицијата во Белград се повлекува, демонстрантите влегуваат во собранието

CENTAR MKD
Втор ден од протестите во Белград кои се случуваат поради најавата од српскиот претседател Александар Вучиќ за воведување на полициски час. https://www.facebook.com/AJBalkans/videos/565764414116993/?t=11  ...
Свет

Видео кое ја потресе Србија и регионот: „Тато, ова е за тебе“

CENTAR MKD
Откако српскиот претседател Александар Вучиќ најави повторно воведување на полициски час во земјата поради влошувањето на ситуацијата со коронавирусот, голем број на граѓани се собраа...
СветТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО): Илјадници се на улиците против Александар Вучиќ – Масовни демонстрации во Србија

CENTAR MKD
По вчерашните нереди во Белград, попладнево почна втор протест на коj собраните граѓани го искажуваат незадоволството oд владеењето на претседателот Александар Вучиќ. Како што пренесуваат...
CentarСветВо тренд...

Вучиќ: Имаме докази за вклученост на странски служби во синоќешните демонстрации

CENTAR MKD
Александар Вучиќ во вонредното обраќање зборуваше и за вклученоста на странски фактори во демонстрациите пред Националното собрание синоќа. „Не се сомневам дека оние кои работеа...
СветВо тренд...

(Видео) Свештеник во Белград ги нападна полицајците за да спаси демонстрант

CENTAR MKD
На социјалните мрежи кружи видео од православен свештеник кој учествувал на вчерашните протести во Белград. На краткото видео се гледа како монахот се обидува да...
КоронавирусСвет

“Не’ чека многу полоша есен” – Ако продолжи растот на заразени, ќе воведеме уште посилни мерки

CENTAR MKD
Не’ чека многу полоша есен, рече претседателот на Србија, Александар Вушиќ. „Сметавме дека летото ќе биде поинакво и дека ќе можеме да се справиме со...
КоронавирусСвет

На експертот на Вучиќ му се заканува забрана за работа, го пријавиле неговите колеги

CENTAR MKD
Против проф. д-р Бранимир Несторовиќ, член на српскиот Кризен центар за борба против коронавирус, е поднесено барање до комисијата за етика на Лекарската комора на...
КоронавирусCentarМакедонијаВо тренд...

Што значи вонредната состојба во Србија? – Кој ќе ја прекрши изолацијата ќе оди во затвор на три години

CENTAR MKD
Како што претходно објавивме Србија прогласи вонредна состојба. Српскиот претседател Александар Вучиќ во своето емотивно обраќање порача дека се затвора живот за да се сочува...