15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Македонски идентитет

Македонија Во тренд...

Богданка Кузеска: За македонскиот идентитет и јазик нема да се преговара со никого, нашите идентитетски линии се јасно поставени

M T
Одговор на новинарско прашање, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ: “На сите им е јасно дека за македонскиот јазик и македонскиот идентитет не се преговара и...
Македонија Во тренд...

СДСМ: Очигледно само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во тоа дека македонскиот идентитет и јазик се меѓународно признати и потврдени

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференција на Антонио Милошоски: Ако Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во својот идентитет не мора да поднесуваат декларации или...
Македонија

Костадин Костадинов: Македонскиот идентитет е заштитен, сторивме се, на ред е ЕУ да испорача

M T
Одговор на новинарско прашање, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ Прашање: Утре е денот кога ќе го добиеме финалното Да или Не од Европскиот...
Македонија

(Видео) Заев: Го распламтивме огнот на македонскиот идентитет

CENTAR MKD
Докажавме дека не само што не згаснал пламенот на македонскиот јазик и идентитет, напротив, го расплативме тој пламен, денес македонскиот јазик е признаен од целиот...