20.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » евроинтеграции
МАКЕДОНИЈА

Маричиќ: Судските реформи се клучни за забрзување на евроинтеграциите

M T
Денеска во Брисел се одржува објаснувачкиот скрининг состанок за Поглавјето 23 „Правосудство и фундаментални права“, со кој се заокружува објаснувачкиот скрининг за првиот Кластер, „Темели“....