Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вработување
Македонија

Шахпаска: Се подготвува ново законско решение за вработување на лицата со различна попреченост

M T
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, по повод одбележувањето на 23 септември – Меѓународниот ден на знаковниот јазик, учествуваше на тркалезна маса на...
Македонија Во тренд... ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Обезбедуваме целосна инклузија на децата со попреченост, вработување на 500 образовни асистенти

M T
Соопштение на СДСМ: Обезбедуваме целосна инклузија на децата со попреченост во редовна настава, градиме фер и правично општество со високо развиена свест за почитување и...
Uncategorized

Жаклина Лазаревска: Обезбедуваме вклученост на децата со попреченост во редовната настава со вработување на 500 образовни асистенти

M T
Прес-конференција на Жаклина Лазаревска, пратеничка на СДСМ: СДСМ гради фер и правично општество со високо развиена свест за почитување и прифаќање на различностите, обезбедуваме вклученост...
Македонија

Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете

M T
Во тек е јавен оглас за вработување на 500 образовни асистенти кои ќе бидат поддршка на децата со попреченост вклучени во редовната настава. Врвна цел...
Бизнис Во тренд...

ВОДИЧ ЗА БОГАТЕЊЕ: 11 работи кои богаташите ги прават поинаку од вас!

CENTAR MKD
Како да се збогатите? Сите луѓе кои во тоа успеале благодарение на самостојна работа и иницијатива – некои поважни работи ги прават поинаку од останатите....