Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : градоначалник

Македонија ТОП ВЕСТИ

Градоначалникот на Љубљана, Зоран Јанковиќ, со поддршка за Шилегов

M T
Градоначалникот на Љубљана, главниот град на Словенија, Зоран Јанковиќ, со видеопорака во пресрет на локалните избори во недела, го поддржа актуелниот градоначалник на Град Скопје...
Македонија Во тренд...

ОО СДСМ-Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ го допре политичкото дно, Николоски да се извини за изнесените клевети

M T
Пресконференција на ОО СДСМ-Прилеп: Фабриката за лаги и манипулации наречена ВМРО-ДПМНЕ, го прави она што најдобро знае: упатување на клевети кон политичките неистомисленици, нивна лична...
Македонија Во тренд...

Спасовски од Куманово: Оливер Иливески е најдобриот градоначалник кој ќе му служи на народот и одлучува заедно со него

M T
Потпреседателот на СДСМ Оливер Спасовски денeска со кандидатот за градоначлник на Куманово Оливер Иливески имаа средба со граѓаните на Романовце и Пчиња. Комуникацијата со граѓаните...
Македонија

Обвинение за поранешниот градоначалник на Општина Битола за незаконски јавни набавки

M T
Поранешниот градоначалник на Општина Битола, Владимир Талески е обвинет за незаконски спроведени јавни набавки за превоз на ученици, за набавка на масло за греење и...
Македонија

Заврши рокот за собирање на потписи, влез за изборната трка добија 25 кандидати за градоначалници

M T
Во подрачните одделенија и канцеларии на Државната изборна комисија, вкупно 25 кандидати за градоначалници успеаја да соберат потписи за претстојните локални избори. 1. Фатмир Лимани,...
Коронавирус Centar Свет Во тренд...

Хит во Словенија: Градоначалникот понуди да им оддаде почит на сите што исполнуваат еден услов

M T
Алојз Каучиќ сака неговата мала општина да се оддалечи од неславното последно место (212) во однос на бројот на вакцинирани против Ковид -19. Словенечкиот локален...