15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : белград

Свет Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Западнонилскиот вирус откриен во Белград

M T
За време на анализата на комарците во Белград, лабораторијата на Секторот за екологија и подобрување на животната средина на ЈКП „Градска чистоша“ го открила западнонилскиот...
Свет

Вучиќ: Зошто не ги одделивте Алепо и Хомс од Дамаск, само на Србите им одзедовте?

M T
Во српското Собрание во тек е 5-та специјална седница, на која претседателот Александар Вучиќ ќе ги информира пратениците за текот на преговорите меѓу Белград и...
Коронавирус Свет

Голем прилив на пациенти во Белград, за 24 часа, примени 144 заразени во болниците

CENTAR MKD
На Клиниката за инфективни болести на Клиничкиот центар на Србија има 92 пациенти со умерена и тешка клиничка слика, а во болницата во Земун има...
Свет ТОП ВЕСТИ

(Видео) Демонстрант во Белград: Тато, ова е за тебе затоа што почина бидејќи немаше респиратор

CENTAR MKD
Новинарка на телевизијата Н1 пред српскиот парламент ја сними шокантната исповед на Петар Ѓуриќ, син на познатиот уметник Љубиша Ѓуриќ, кој почина од коронавирус. Одговарајќи...