16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » аеродром
Свет ТОП ВЕСТИ

Лажна дојава за бомба на аеродромот во Приштина

M T
Лажна пријава на аеродромот во Пришитна дека била поставена бомба. Според еден портал, дојавата дека бомбата била сместена во багажот на еден авион била испратена...
Коронавирус Свет

Аеродромите и авиокомпаниите бараат да се укинат ограничувањата за патување

M T
Аеродромите и авиокомпаниите ги повикаа владите на сите европски земји да ги следат најновите упатства на Европскиот центар за превенција и контрола на болести и...
Македонија Локално

Без струја дел од Аеродром, а утре дел од Илинден

M T
Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без...
Македонија Во тренд...

На скопскиот аеродром синоќа пристигнаа 131 Авганистанец кои работеле во Обединетите Нациии

M T
Синоќа на Меѓународниот аеродром Скопје, пристигна група од 131 граѓанин на Авганистан. Од Владата информираа дека се работи за вработени на Обединетите Нации, за кои...
Свет

Драма на аеродромот во Загреб, авион принудно слета откако му откажал мотор

M T
На аеродромот во Загреб беа повикани пожарникари за помош поради дефект на еден мотор на патнички авион, известуваат хрватските медиуми. Инцидентот е пријавен од аеродромот...
Македонија

Приведена Германка на аеродромот во Скопје

M T
Полицијата привела 37-годишна жена од Германија откако по пасошка контрола било констатирано дека истата го има пречекорено дозволениот престој. Според информации од МВР вчера во...
Свет

Аеродромот во Кабул да биде отворен по 31 август, бара Германија

M T
Германија преговара со Соединетите Амeрикански Држави, Турција и другите партнери за да го задржи аеродромот во Кабул отворен за евакуација и по 31 август, датум...
Свет

Два авиони се судрија на аеродромот во Дубаи

M T
Авионот на нискобуџетната авиокомпанија „Флај Дубаи“ утрово се судри со авионот на компанијата „Галф ер“ на пистата на Меѓународниот аеродром во Дубаи. Надлежните информираа дека...
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Аеродром станува опасно жариште со речиси 700 активни случаи – Каква е состојбата по скопските општини со ковид 19?

CENTAR MKD
Активни случаи на коронавирус по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје). Аеродром е...
Коронавирус Македонија Во тренд...

Аеродром е најголемото жариште на коронавирус во Македонија – Еве каква е состојбата во сите општини низ целата земја

CENTAR MKD
Во Скопје во моментов има 3388 активни случаи на ковид19. Општината Аеродром е најголемото жариште во Скопје, но и во Македонија со рекордни 656 активни...
Centar Локално Во тренд...

Реконструкиран булеварот Видое Смилевски Бато во Аеродром

CENTAR MKD
Со бележење на хоризонталната сообраќајна сигнализација, деновиве заврши целосната реконструкција на коловозот од булеварот Видое Смилевски Бато во општина Аеродром. На потегот од крстосницата со...
Коронавирус Македонија

Во Аеродром врие од инфицирани – 649 активни случаи на ковид, каква е состојбата во секоја скопска општина оделно?

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) Чаир – 159 Гази...
Коронавирус Centar Македонија

Аеродром, Центар и Карпош рекордери по активно заразени: Каква е состојбата со Ковид 19 во скопските општини?

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска . Најмногу активно заразени има во Аеродром – 531, потоа следуваат Центар 448 и Карпош со 437 активни случаи....
Коронавирус Македонија

Состојба со коронавирус во Скопје – Аеродром и Центар со најмногу заразени

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) • Чаир – 63...