29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : аеродром

Свет

Два авиони се судрија на аеродромот во Дубаи

M T
Авионот на нискобуџетната авиокомпанија „Флај Дубаи“ утрово се судри со авионот на компанијата „Галф ер“ на пистата на Меѓународниот аеродром во Дубаи. Надлежните информираа дека...
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Аеродром станува опасно жариште со речиси 700 активни случаи – Каква е состојбата по скопските општини со ковид 19?

CENTAR MKD
Активни случаи на коронавирус по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје). Аеродром е...
Коронавирус Македонија Во тренд...

Аеродром е најголемото жариште на коронавирус во Македонија – Еве каква е состојбата во сите општини низ целата земја

CENTAR MKD
Во Скопје во моментов има 3388 активни случаи на ковид19. Општината Аеродром е најголемото жариште во Скопје, но и во Македонија со рекордни 656 активни...
Centar Локално Во тренд...

Реконструкиран булеварот Видое Смилевски Бато во Аеродром

CENTAR MKD
Со бележење на хоризонталната сообраќајна сигнализација, деновиве заврши целосната реконструкција на коловозот од булеварот Видое Смилевски Бато во општина Аеродром. На потегот од крстосницата со...
Коронавирус Македонија

Во Аеродром врие од инфицирани – 649 активни случаи на ковид, каква е состојбата во секоја скопска општина оделно?

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) Чаир – 159 Гази...
Коронавирус Centar Македонија

Аеродром, Центар и Карпош рекордери по активно заразени: Каква е состојбата со Ковид 19 во скопските општини?

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска . Најмногу активно заразени има во Аеродром – 531, потоа следуваат Центар 448 и Карпош со 437 активни случаи....
Коронавирус Македонија

Состојба со коронавирус во Скопје – Аеродром и Центар со најмногу заразени

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) • Чаир – 63...