27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Струја

Македонија Локално

Ресен и Преспа в недела ќе останат 10 часа без струја

M T
В недела, 12 септември, во периодот од 8 до 18 часот, жителите на Ресен и Преспа 10 часа ќе останат без електрична енергија. Од Електродистрибуција...
Македонија Локално

Без струја делови на Кисела Вода, Студеничани и Ѓорче Петров

M T
Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без електрична енергија ќе останат: Во периодот од 8:00 до 12:00 часот, корисниците од ул. Марко Орешковиќ (општина...
Македонија

РКЕ: Испораката на струја во Кочани се стабилизира, складот на „Макпетрол“ не е зафатен од пожарот

M T
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) информира во врска со испораката на електрична енергија во пределите каде што е регистрирано привремено исклучување и...
Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: ДДВ за струја намалено од 18 на 5 отсто, грижата за граѓаните продолжува

M T
Прес-конференција на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник: СДСМ останува посветена на интересите на граѓаните и носи решенија кои обезбедуваат унапредување на животниот стандард....
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Струјата наместо да поскапи, би можело да поевтини – Државните електрани понудиле 7 проценти пониска цена од лани

CENTAR MKD
Наместо поскапување струјата може да поевтини, и не заради тоа што Владата одлучи да го намали ДДВ од 18 на 5 отсто. Државните електрани на...
Локално

Утре и задутре без струја повеќе делови на Скопје

CENTAR MKD
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници: На ден 23.11.2020 година ( понеделник) од 08:30 до 15:00 часот,...
Локално

Без струја делови на Студеничани, Кисела Вода, Илинден, Чаир и Бутел

CENTAR MKD
Од ЕВН Македонија информираат дека без електрична енергија ќе останат делови на Студеничани, Кисела Вода, Илинден, Чаир и Бутел. – Во периодот од 9:00-15:00 часот...