Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : смртни случаи

Коронавирус Свет

Германија го надмина бројот на 100.000 смртни случаи од Ковид

M T
Германија стана петтата земја во Европа која ја надмина бројката од 100.000 смртни случаи од Ковид-19 од почетокот на пандемијата, покажуваат официјалните податоци објавени денеска....
Коронавирус Свет

САД: 99,5 проценти од смртните случаи од коронавирус во последните шест месеци не биле вакцинирани

M T
Директорката на Центарот за контрола и превенција на болести на САД (ЦДЦ) Рошел Валенски на брифинг во Белата куќа изјави дека првичните податоци од Центарот...
Коронавирус Свет

Драматично зголемување на заболени: Бројот на случаи во Италија сè уште зачудувачки

CENTAR MKD
Италија во саботата пријавила 3.497 нови заразени лица со коронавирусни случаи и нови 175 смртни случаи, што е најголем број нови случаи пријавени за еден...