23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Трубарево
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Кај Трубарево се случил ужас: Во притвор е пијаниот возач што смртно повреди моторџија, а потоа прегази дете кое стоело на автобуската постојка

CENTAR MKD
Судот определи 30-дневен притвор за 72-годишниот возач, кој вчера усмрти мопедист во Трубарево, а потоа повредил и 9-годишно дете. Според информациите од Обвинителството во крвта...
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Трагична сообраќајка попладнево кај Трубарево: Загина едно лице, момче се бори за живот

CENTAR MKD
Трагична сообраќајка денеска попладне се случи во скопско Трубарево. Според информациите во тешката несреќа учествувале автомобил марка “BMW” и мотоцикл, при што возачот на мотоциклот...