16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » снег
СветВо тренд...

Србија завеана во снег, на некои места падна и до половина метар

M T
Снегот што од раните утрински часови паѓа на територијата на општина Нова Варош во Србија повторно им донесе големи проблеми на жителите од планинските села....
АвтоЦентарМозаик

Совети кои ќе ви значат: Еве што да направите ако автомобилот ви заглави во снегот

M T
Зимата доцна ни тропна на вратата, но овие совети ќе ни олеснат да се грижиме за нашите четири тркала. за почеток, задолжително поставете триаголник за...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и студено време со повремени врнежи од снег

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Утрово снежно на повисоките места, најави има и за снег во Скопје кон крајот на денот

M T
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Снег со слаб интезитет врне на Попова Шапка, Ќафасан, Ѓавато и Железнец. АМСМ информира...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и постудено време

M T
Денеска времето ќе биде променливо облачно и постудено. Претежно во планинските подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од северен правец(над...
Свет

Владата на Мицотакис го преживеа гласањето на доверба поради снегот

M T
Грчката конзервативна влада предводена од премиерот Киријакос Мицотакис го преживеа гласањето на доверба свикано во неделата за да се реши хаосот предизвикан од снежното невреме....
СветВо тренд...

Обилни снежни врнежи во Турција – Возилата се заглавени во снег, сите летови се прекинати

M T
Суспензијата на летовите од аеродромот во Истанбул денеска беше продолжена поради обилните снежни врнежи, додека зимските временски услови го блокираа сообраќајот низ градот во кој...
СветТОП ВЕСТИ

Снегот ја блокираше Грција – Бројни области без струја, возачи заробени на патиштата

M T
Снежната покривка синоќа ја зафати цела грчка престолнина, при што беше нарушен авиосообраќајот и заробени десетици возачи на автопатот. Најдраматична е ситуацијата на автопатот Атика...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Повремено облачно со локален дожд и снег

M T
Времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните делови на планините и на повисоките места со повремен локален снег, а во пониските локален дожд и...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Oблачно време со повремени локални врнежи претежно од снег

M T
Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи претежно од снег. На југоистокот врнежите од повремен дожд ќе преминуваат во повремен снег. Ќе...
КоронавирусMeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Облачно време со врнежи од дожд и снег

M T
Oблачно со пообилни врнежи (на повеќе места над 25л/м2, а локално и над 30л/м2) кои во западните и северните делови, како и на повисоките места...
Македонија

Извлечени тројца битолчани затрупани со возило во снег на Галичица

M T
На 02.01.2022 во 18.25 полициски службеници од ОВР Ресен добиле пријава – повик за помош од Ј.Д.(20) од Битола. Според пријавеното, поради големи снежни наноси...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Од денес поројни врнежи од дожд и снег на планините

M T
Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во западните делови ќе бидат пообилни и поројни, каде што локално ќе наврнат...