Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : инцидент

Македонија

Пешак загина, велосипедист тешко повреден – и во двата случаја возачите што ги удриле побегнале

M T
Пешак во Скопје загина, а велосипедист е тешко повреден во два одделни случаја во кои биле удрени од автомобили, при што и двајцата возачи побегнале....
Свет

Инцидент на авионот во кој бил турскиот министер за одбрана, морало принудно да слета

M T
Набргу по полетувањето, авионот во кој се наоѓал турскиот министер за одбрана, имал контакт со птица по што бил принуден да слета на аеродромот во...
Македонија

Малолетник од Неготино со џип направил хаос на паркинг, тешко повреден пешак

M T
Во гевгелиската полиција, вчера во попладневните часови бил пријавен инцидент кој се случил на паркинг во Негорски бањи. Како што информираат од МВР, теренско возило...
Свет

Два авиони се судрија на аеродромот во Дубаи

M T
Авионот на нискобуџетната авиокомпанија „Флај Дубаи“ утрово се судри со авионот на компанијата „Галф ер“ на пистата на Меѓународниот аеродром во Дубаи. Надлежните информираа дека...
Свет

Турски брод испукал предупредувачки истрели кон кипарската полиција

M T
Турската крајбрежна стража во раните утрински часови отворила оган врз брод на кипарската крајбрежна стража, пренесуваат агенциите. Портпаролот на кипарската полиција Христос Ендру информирал дека...
Свет

Уште еден инцидент во Албанија – запалени 60 лежалки

M T
На плажа бар во албанскиот приморски град Дримаде изгореа 60 лежалки, а полицијата се сомнева дека пожарот бил подметнат, објавија денеска медиумите во таа земја....
Македонија

Со електричен тротинет удрил во 63-годишна скопјанка и побегнал

M T
Во скопската полиција вчера во утринските часови бил пријавен инцидент кој се случил на булеварот Партизански одреди, а го предизвикало засега непознато лице, кое управувало...
Македонија

Притвор за шест лица, расчистено убиството во Прилеп

CENTAR MKD
Надворешната канцеларија за криминалистички работи- ОВР Прилеп на 15.10.2020 поднесе кривична пријава против Ш.А. (35), М.Л. (39), С.К. (20), М.А.(26), Џ.Л.(54), С.А. (23) поради основано...
Свет

Мигранти се судриле во БиХ, двајца убиени

CENTAR MKD
Две лица се убиени во судир меѓу мигранти во близина на Цазин во северозападна Босна, потврди вечерва локалната полиција, пренесуваат тамошните медиуми. Мигрантите се судриле...