29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : загреб

Свет

Полицијата во Загреб претепа слеп човек, заменувајќи го со друг маж

M T
Полициски службеници во Загреб му ја скршиле ногата и изместиле раката на слеп човек, обвинувајќи го за лажно претставување и навреда. Стеван Јамбрешиќ има 47...
Македонија

Пендаровски од Загреб: За нас не постои друга одржлива алтернатива освен полноправно членство во ЕУ

M T
Претседателот Стево Пендаровски денеска во рамки на официјалната посета на Република Хрватска оствари средба со претседателот на Република Хрватска, Зоран Милановиќ, по што следеше и...
Македонија

Состанок Маричиќ-Маленица во Загреб

M T
Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска во Загреб имаше работен состанок со својот хрватски колега Иван Маленица. Двајцата министри разговараа за дополнително продлабочување на соработката...