10.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мајка
СВЕТ

Мајка од Тексас во сред парк ја избодела и задавила својата пет-годишна ќерка, па ја ставила во пластична ќеса

M T
Жена од американската сојузна држава Тексас е обвинета за убиство на својата пет-годишна ќерка. Според информациите од властите, 37-годишната мајка ја избодела и ја задавила...
СВЕТ

Уапсена мајката чии деца биле пронајдени мртви во куфери на Нов Зеланд

M T
Јужнокорејската полиција уапси жена за која се верува дека убила две деца чии тела биле пронајдени минатиот месец во куфери на Нов Зеланд. 42-годишната жена...
СВЕТ

Кралот Чарлс: Ќе и служам на земјата несебично како мајка ми

M T
Британскиот крал Чарлс Трети денеска изјави дека одлучно ќе го следи примерот на неговата мајка, покојната кралица Елизабета Втора, во обраќањето пред пратениците пред парламентот,...
МАКЕДОНИЈА

Притвор за тетовец кој ја уби сопствената мајка

M T
Tетовското основното јавно обвинителство донесе наредба за нистражна постапка против 45-годишен жител на селото Селце, кој при вршење семејно насилство, со умисла ја лишил од...
МОЗАИК

ТИТО НИКОГАШ НЕ ГО ПОСЕТИЛ ГРОБОТ НА МАЈКА МУ! Еве ја причината за неговата одлука! Долго време се криеше од јавноста

M T
За животот на Броз, иако тој е најистражуваниот јужнословенски политичар на сите времиња, сепак има многу непознати. Многумина не знаат дека неговите родители биле погребани...
МАКЕДОНИЈА

Поведена постапка за мајка која не го почитувала решението за изолација на малолетната ќерка

M T
Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице кое сторило кривично дело – Непостапување според здравствените прописи...
СВЕТ

Австриец една година го чувал телото на својата мајка во подрум поради пензијата

M T
За да не го загуби правото на пензија, маж во Австрија го чувал мумифицираното тело на мајка си во подрум повеќе од една година, соопшти...
СВЕТ

Мајка на загинат маринец му напиша на Бајден: Крвта на сите 13 херои е на вашите раце

M T
Мајката на еден млад маринец, кој беше убиен во самоубиствен напад од членови на групата ИСИС-К во Авганистан, го покани Доналд Трамп на неговиот погреб...