11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вардар
Македонија

Продолжува потрагата по момчето кое исчезна во водите на Вардар

M T
Полицијата и натаму го бара момчето кое вчера исчезна во реката Вардар, кај неготинско Пепелиште. Момчето почнало да се дави во реката, а другарче се...
Спорт

ФК Вардар со ново раководство во новата фудбалска сезона

M T
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, сопственикот на Блу Скај инвесмент (Blue sky investments), Слободан Крстевски и Самоил Симев, поранешниот директор на ФК Вардар, денеска...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Загина 21-годишно момче, со камион паднало во Вардар

M T
Момче на 21-годишна возраст загина кога товарното возило што го управувал паднало во Вардар. Возилото е сопственост на фирма од Куманово. Момчето од селото Сопот,...