25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » паркинг
МакедонијаВо тренд...

Герасимовски: Нов паркинг, реконструкција на дотраени тротоари и инфраструктурни решенија во Буњаковец

M T
Трајно оградување на тревниците кои се користат за паркирање, обновување на системите за наводнување, дополнување на зелените површини и нивно одржување се дел од проектите...
Македонија

Паркингот на Водно во текот на викендот го искористиле 230 возила

M T
Како дел од континуираните заложби да се овозможи безбедно рекреирање на пешаците и на велосипедистите во деновите кога е најпосетено Водно, Градот Скопје и ЈП...
Македонија

Паркингот на Водно во текот на викендот го искористиле 110 возила

M T
Како дел од континуираните заложби да се овозможи безбедно рекреирање на пешаците и на велосипедистите во деновите кога е најпосетено Водно, Градот Скопје и ЈП...
Македонија

Уапсен скопјанец, украл автомобил од паркинг

M T
34-годишен скопјанец е уапсен откако украл автомобил од паркинг на пазарчето во скопската општина Ѓорче Ѓетров. Вчера по преземени мерки и активности од страна на...
Македонија

Паркингот на Водно во текот на викендот го искористиле 188 возила

M T
Како дел од континуираните заложби да се овозможи безбедно рекреирање на пешаците и на велосипедистите во деновите кога е најпосетено Водно, Градот Скопје и ЈП...
Македонија

Паркингот на Водно во текот на викендот го искористиле 169 возила

M T
Како дел од континуираните заложби да се овозможи безбедно рекреирање на пешаците и на велосипедистите во деновите кога е најпосетено Водно, Градот Скопје и ЈП...
Македонија

Паркингот на Водно во текот на викендот го искористиле 198 возила

M T
Како дел од континуираните заложби да се овозможи безбедно рекреирање на пешаците и на велосипедистите во деновите кога е најпосетено Водно, Градот Скопје и ЈП...