31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сарај
Македонија ТОП ВЕСТИ

122 санкционирани возачи во Сарај

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Сарај...
Centar Македонија

Врие полиција во Сарај – Голема акција на сообраќајната полиција!

CENTAR MKD
Бројни полициски патроли вечерва го тресат Сарај, дознаваме од нашите читатели. Сообраќајната полиција ги контролира сите возила и на големо се казнуваат сообраќајни прекршоци. По...
Локално

Шилегов во Сарај ја промовираше акцијата за бесплатно собирање на остатоците од берба

CENTAR MKD
Градот Скопје ја продолжува кампањата за бесплатно собирање на остатоците од берба за да се спречи палењето на стрништата, а со тоа да се заштити...