15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : тепачка

Свет

Шестмина убиени во тепачка во мексикански затвор, користеле рачно направено оружје

M T
Најмалку шест затвореници се убиени, а деветмина ранети во борба меѓу две ривалски групи на затвореници во затвор на брегот на Мексиканскиот залив. Полицијата во...
Македонија

Тепачка во угостителски објект во Радовиш

CENTAR MKD
На 20.06.2021 околу 00.35 часот во Полициска станица Радовиш било пријавено дека во угостителски објект во Радовиш, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и...