16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » малолетник
Македонија

Тешко повреден малолетник на велосипед, откако товарно возило удри во него

M T
На 14.04.2022 во 20.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Костурски херои“ и ул.„Благоја Давков“, товарно возило „фолксваген“, со скопски регистарски...
Македонија

Тешко повреден пешак во Битола откако малолетник го удрил со неговиот мотор

M T
На 11.11.2021 во 19.18 часот на ул.„Тошо Даскало“ во Битола мопед „априлија“, со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник, удрил во пешак Л.П.(79) од Битола....
Македонија

Со возило излетале од патот – Еден малолетник почина, а еден е тешко повреден во сообраќајка на магистралниот пат Охрид-Кичево

M T
На 03.10.2021 во 03,00 часот кај с.Ботун на магистралниот пат Охрид-Кичево патничко моторно возило „киа соренто“ со охридски регистарски ознаки управувано од 17 годишен малолетник...
Македонија

Малолетник од Скопје фатен на дело, насилно му украл накит од вратот на минувач

M T
На 28.09.2021 околу 14.10 часот на ул.„Индира Ганди“ во Скопје, полициски службеник од Полициското одделение Шуто Оризари лишил од слобода малолетен крадец од Скопје, кој...
Македонија

Уапсен малолетник од Скопје, нападнал 79-годишна баба и ја ограбил

M T
Полицијата привела малолетник од Скопје кој се сомничи за разбојништво и напад врз постаро лице. Имено вчера полициски службеници од Полициската станица Центар привеле малолетник...
Македонија

Тешко повреден малолетник на „Првомајска“, во него удрил автомобил

M T
Малолетен пешак е тешко повреден откако во него удрил автомобил на ул. Борис Трајковски во Скопје. И.Ц.(38) од Скопје со автомобил удрил во малолетен пешак...
Македонија

Малолетник со мотоцикл удрил во двајца пешаци во Куманово

M T
Малолетник со мотоцикл удрил во двајца пешаци во Куманово. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера попладне на крстосницата од бул. Октомвриска револуција и...
Македонија

Уапсен малолетник поради тешка кражба во скопски Аеродром

M T
17-годишно лице од Скопје е уапсено поради тешка кражба во продавница на подрачјето на скопски Аеродором, соопшти полицијата. Според информации од таму, вчера од полициски...
Македонија

Малолетник од Неготино со џип направил хаос на паркинг, тешко повреден пешак

M T
Во гевгелиската полиција, вчера во попладневните часови бил пријавен инцидент кој се случил на паркинг во Негорски бањи. Како што информираат од МВР, теренско возило...
Македонија

Автомобил управуван од малолетник се судри со мотор, повредени се две лица

M T
Шестнаесетгодишно дете управувајќи автомобил се судри со мотор, пришто повредени се две лица. Сообраќајната несреќа се случи вчера на крстосницата од улицата „Македонско-косовска бригада“ и...
Македонија

Малолетник со мотор удри во приколка, со тешки повреди е пренесен во болница

M T
Седумнаесетгодишник е пренесен во прилепската болница со тешки повреди по сообраќајна несреќа што се случи вчера на селскиот пат кај местото викано „Рештарица“. МВР соопшти...