Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : економски раст

Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

Заев: Поквалитетен живот за граѓаните, економски раст со Предлог буџетот за 2022

M T
Повисоки стапки на економски раст и подобар квалитет на живот за граѓаните се во фокус на оваа Влада. Во тој правец е димензиониран и Предлог-буџетот...
Македонија Бизнис

Мартин Костовски: Потпишани договори за 94 проекти во општините низ цела држава, финансирани со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата

M T
Прес-конференција на Мартин Костовски, пратеник на СДСМ: СДСМ посветено работи на подобрување на условите за живот на сите граѓани низ целата држава, инвестираме во капитални...
Свет Во тренд...

Кина е единствената економија во светот што ќе забележи раст

CENTAR MKD
Додека огромното мнозинство земји во светот бележи економски пад, кинескиот БДП се зголеми за 4,9 проценти од јули до септември годинава во споредба со истиот...