11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сметки
CentarМозаик

Намалете ги сметките: Апарати за домаќинство кои „голтаат струја“ дури и кога не работат

M T
Поради кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус, како и актуелната војна во Украина, цените на струјата драстично растат низ цела Европа, што најмногу се одразува...
CentarМозаикВо тренд...

Наместо високи сметки, им стигна добра вест: Татковците во оваа држава добија двојно повеќе дена за одмор

M T
Во Франција, први јули обично е ден кога пристигнуваат високи сметки, но оваа година стигнаа и добри вести. Имено, во оваа земја стапи на сила...