Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : британија

Свет

Над 250 пресуди во Британија поради педофилија во извидничките организации

M T
Повеќе од 250 лица во Велика Британија и Ирска се осудени за злосторства за сексуална злоупотреба на деца, кои ги сториле додека биле на позиции...
Свет

Крим со предупредување до Британија: Ќе следи остар одговор – освестете се!

M T
Шефот на Комитетот на Кримскиот парламент за народна дипломатија и меѓуетнички односи, Јуриј Гемпеj, ја коментираше најновата изјава на шефот на британската дипломатија, Доминик Раб,...
Коронавирус Centar Во тренд...

Почина британецот кој прв се зарази и прв се опорави од коронавирус на само 26 годишна возраст во кампусот во Велс

CENTAR MKD
Првиот Британец заразен со коронавирус почина една година откако се опорави, а неговото тело го пронајдоа колегите во кампусот во Велс. Конор Елис Рид, 26-годишен...
Коронавирус Centar Свет ТОП ВЕСТИ

Британија почна забрзан процес за одобрување на вакцината на Оксфорд

CENTAR MKD
Фармацевтската компанија „AstraZeneca“ денес објави дека британскиот здравствен регулатор (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency) започнал забрзан преглед на вакцината против коронавирус. Вакцината на „AstraZeneca“...
Uncategorized

Германија ѝ порача на Велика Британија: Престанете со игрите

CENTAR MKD
Германскиот државен секретар за европски прашања, Мајкл Рот, ја повика Велика Британија да го почитува договорот за одвојување од ЕУ, пред клучното гласање на британскиот...
Коронавирус Свет

Идејата за „имунитет на стадото“ во Британија не успеа

CENTAR MKD
Околу седум проценти луѓе во британската покраина Англија биле инфицирани со коронавирус, покажале резултатите од тестот на антитела на случаен примерок. Како што објави Канцеларијата...