11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » животен стандард
МакедонијаБизнисВо тренд...

Владата најави нови мерки за зачувување на животниот стандард на граѓаните

M T
Владата соопшти дека во наредните неколку дена ќе информира за новите пакет мерки за надминување на состојбата во економијата, а со цел да нема поголем...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Зголемувањето на минималната плата на 18.000 денари го зајакнува животниот стандард на 80.000 граѓани

M T
Соопштение на СДСМ: Исполнуваме уште едно ветување дадено пред граѓаните, повторно ја зголемуваме минималната плата. Од први април 80.000 работници ќе добиваат минималната плата од...
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

Илиевски на ТВ21: Со странски и домашни инвестиции ќе ги вработиме младите во Куманово, нема да дозволиме да се иселуваат

M T
,,Ние како Општина планираме да привлекуваме домашни и странски инвестиции и партнери се со цел младите стручни кадри да ни останат тука во градот, а...
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

СДСМ: Со СДСМ платите растат многу побрзо, ВМРО-ДПМНЕ знае само да се расфрла со празни ветувања

M T
Реакција на СДСМ на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: За разлика од ВМРО-ДПМНЕ која само ги манипулира граѓаните со празни ветувања, СДСМ со своите конкретни и ефикасни...
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: Се укина дополнителната акциза за горива, го штитиме стандардот на граѓаните

M T
Прес-конференција на Костадин Костадинов портпарол на СДСМ и пратеник: СДСМ останува посветена на заштита и унапредување на животниот стандард на сите граѓани. Сe укина дополнителната...