12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мој ддв

Tag : мој ддв

Centar Македонија

Проверете дали сте еден од среќниците: Извлечени добитниците на по 20.000 денари од наградната игра МОЈ ДДВ

CENTAR MKD
Вечерва лотаријата ги извлече добитниците на наградната игра МОЈ ДДВ. Лотото се емитуваше на Канал 5. Граѓаните кои скенираа сметки, покрај тоа што добиваат поврат...
Centar Бизнис

Милиони денари ќе бидат распределени на сметките на оние кои скенирале преку Мој ДДВ

CENTAR MKD
УЈКП најави дека месецов на сметките на граѓаните ќе легнат 500 милиони денари. Се очекува на сметките на граѓаните кои скенирале сметки да легнат парите...
Centar Бизнис

Деновиве треба да легнат 66.853.929 денари на сметките на 204.088 граѓани – пари од викендот без ДДВ

CENTAR MKD
Управата за јавни приходи го заокружи првиот Викенд без ДДВ преку кој граѓаните можеа да остварат враќање на целосниот износ на ДДВ за купените македонски...
Centar Бизнис Во тренд...

Ако до утре потрошите 30.000 денари на македонски производи, државата ќе ви врати до 4.500 денари назад!

CENTAR MKD
Викендот без ДДВ, мерката од четвртиот пакет антикризни мерки влезе во вториот ден. Граѓаните за прометот што ќе го направат во овие три дена од...
Centar Бизнис

Ако купите производ од 11.800 денари, добивате 1.800 денари назад – Државата враќа ДДВ за домашни производи

CENTAR MKD
Корисниците на апликацијата МојДДВ, за фискалните сметки издадени денеска, утре и задутре, за вкупниот промет до 30.000 денари по лице, остварен од македонски производи и...
Centar Бизнис Во тренд...

МНОГУ ПРОИЗВОДИ ЌЕ БИДАТ ПОЕВТИНИ ЗА 18%: Секој граѓанин ќе може да си врати до 4.500 денари платен ДДВ доколку потроши 500 евра во викендот без ДДВ

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев, најави дека мерката “Викенд без ДДВ” ќе се реализира на 10,11,12 октомври односно за време на продолжениот викенд. Секој граѓанин ќе може...
Centar Бизнис Во тренд...

Многу производи ќе бидат поевтини за 18 отсто – Премиерот Зоран Заев откри кога ќе биде викендот без ДДВ

CENTAR MKD
– Продолжениот викенд за 11 октомври ќе биде викендот без ДДВ за сите граѓани, најавува премиерот Зоран Заев. -Конечно, продолжениот викенд 10, 11 и 12...
Centar Бизнис Во тренд...

Многу производи ќе бидат поевтини за 18 проценти само два дена – Најавен е Викенд без ДДВ, како ќе функционира тоа?

CENTAR MKD
Викендот без ДДВ кој го најави Владата, најверојатно ќе се случи следните недели. Но како ќе функционира? Според информациите на Centar.mk, за време на т.н....
Centar Бизнис

Исплатени речиси 270 милиони денари на граѓаните – УЈП информираше дека заокружена е исплатата за МОЈ ДДВ

CENTAR MKD
Управата за јавни приходи известува дека ја заокружи исплатата на повратот на дел од ДДВ искажан во фискалните сметки на физичките лица, за второто тримесечје....
Centar Бизнис Во тренд...

Мој ДДВ подели по 100.000 денари на многу граѓани: Ова се имињата и презимињата на 15-те среќни добитници!

CENTAR MKD
Вечерва како дел од наградната игра „Мој ДДВ, моја награда“ беше извлечена третата група на добитници на 100.000,00 денари. Наградени од третото коло во вредност...
Centar Бизнис Во тренд...

Очекувајте “свежи пари” – Познато е кога УЈП ќе ја почне втората исплата за Мој ДДВ

CENTAR MKD
Во текот на месец февруари, на трансакциските сметки на граѓаните кои ревносно скенирале сметки во последното тромесечје од 2019 ќе легнат парите од повратот за...
Centar Бизнис Во тренд...

Очекувајте “свежи пари” – Познато е кога УЈП ќе ја почне исплатата за Мој ДДВ

CENTAR MKD
Во текот на месец февруари, на трансакциските сметки на граѓаните кои ревносно скенирале сметки во последното тромесечје од 2019 ќе легнат парите од повратот за...
Centar Бизнис Во тренд...

Скенирајте фискални сметки: Почнува големата наградна игра, државата дели вредни награди од половина милион евра

CENTAR MKD
Наградната игра МојДДВ#МојаНаграда ќе започне во текот на овој месец и наградниот фонд е половина милион евра, најави министерката за финансии Нина Ангеловска на Комисијата...
Centar Бизнис

Скенирајте фискални сметки: Стартува големата наградна игра, државата дели вредни награди

CENTAR MKD
МојДДВ покажува дека дава резултати за целта за која е наменет, односно над 150.000 луѓе активно скенираат сметки и на тој начин помагаат во решавањето...
Бизнис

УЈП со уште една новина – Мој ДДВ и на вашиот компјутер

CENTAR MKD
Управата за јавни приходи известува дека на следниот линк http://www.ujp.gov.mk/mk/obrasci/opis/206 може да се преземе Десктоп апликацијата и упатството за инсталација и користење којашто е наменета за...
Бизнис Во тренд...

Скенирајте фискални сметки, наскоро стартува голема наградна игра на УЈП – еве како ќе функционира

CENTAR MKD
Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, информираат од Министерството за финансии. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник...
Бизнис Во тренд...

Скенирате фискални, УЈП објави кога да очекувате исплата

CENTAR MKD
Управата за јавни приходи извести дека вчера, 30 септември, заврши првото тримесечје од реализацијата на мерката поврат на 15 отсто од пресметаниот ДДВ. Средствата од...