12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Бизнис Во тренд...

Очекувајте “свежи пари” – Познато е кога УЈП ќе ја почне втората исплата за Мој ДДВ

Во текот на месец февруари, на трансакциските сметки на граѓаните кои ревносно скенирале сметки во последното тромесечје од 2019 ќе легнат парите од повратот за ДДВ.

Проектот на Владата на Македонија, кој стана своевиден хит кај младите, но и повозрасните жители на земјава ги зголеми и приходите на државата од ДДВ, а со тоа ја притисна сивата економија.

И додека граѓаните и понатаму можат да скенираат сметки, во тек е и големата наградна игра од проектот Мој ДДВ која е во организација на Македонската лотарија, а секојдневно се извлекуваат добитници.

Во овој проект, буквално секој добива,во периодот на првата исплата беа искеширани над 155 милиони денари на 144.000 граѓани.

Можеби ќе ве интересира

Родени милионери: Три хороскопски знаци предодредени за богатство

CENTAR MKD

Пет хороскопски знаци толку ќе се збогатат што нема да знаат што со парите

CENTAR MKD

УЈП со важна информација за граѓаните кои оствариле приход од закуп, подзакуп или капитална добивка

CENTAR MKD