Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : зоран заев

Centar Македонија Спорт Во тренд...

(Фотогалерија) Заев: Милиони срца на секој натпревар биеја во ист ритам за македонската фудбалска репрезентација!

CENTAR MKD
Македонскиот фудбал е национална гордост. Милиони срца на секој натпревар биеја во ист ритам за македонската фудбалска репрезентација, напиша македонскиот премиер Зоран Заев по вечерашниот...
Македонија Спорт

Премиерот Заев прими претставници на новоформираната Регионална боксерска лига: Спортот е најдобра афирмација на земјата, развојот на македонскиот бокс во нагорна линија

M T
Премиерот Заев прими претставници на новоформираната Регионална боксерска лига: Спортот е најдобра афирмација на земјата, развојот на македонскиот бокс во нагорна линија Претседателот на Владата...
Centar ТОП ВЕСТИ

Заев: Изгубен е Мицкоски, ако некој го најде нека го врати во ВМРО-ДПМНЕ

M T
Премиерот, Зоран Заев, реагира на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека македонскиот идентитет е изгубен и дека утре во Софија македонската делегација ќе...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев од Брисел: Португалскиот предлог нуди решение, Бугарија и ЕУ да ги исполнат очекувањта на граѓаните

CENTAR MKD
Перспективата за постигнување на реален исчекор во процесот на европската интеграција на Република Северна Македонија, била во фокусот на денешната средба на премиерот Зоран Заев...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев од Брисел: Ќе одам и во Софија, ги користам сите дипломатски канали

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев вели дека нема штета од посетата на Софија. Тој во изјава за Телма за време на Самитот на НАТО рече дека не...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: СДСМ е фаворит на локалните избори

CENTAR MKD
СДСМ е фаворит на локалните избори, затоа што граѓаните, јавноста, сите знаат дека напредок и развој е возможен само со СДСМ, вели премиерот и претседател...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Се заоструваат рестриктивните мерки – Обраќање на премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче, д-р Жарко Караџовски…

CENTAR MKD
Прес-конференцијата на која ќе бидат објавени новите рестриктивни мерки ќе ја одржи претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со министерот за здравство Венко Филипче, заменик-министерот...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(Видео) Над 100 деца во домовите низ државата добија новогодишни подароци од Владата

CENTAR MKD
Подароци од Владата добија 126 деца во 23 групни домови низ државата, како и во Дневниот центар за деца на улица и Прифатниот центар за...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Гестот на Грција, Бугарија и Полска со вакцините не е милостина, туку е пријателски подадена рака

CENTAR MKD
„Јас сум тој што прв зборуваше за горчината, за катастрофалната одлука на Бугарија со ЕУ, за катастрофалната грешка што ја направија со ваквото одлучување и...
Centar Македонија

Заев откри каде и со кој ќе слави Нова Година

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев, на денешната прес-конференција на која што информираше дека Владата ги усвои предложените мерки од Комисијата за заразни болести, изјави дека новогодишната ноќ...
Centar Македонија

Заев: Исплатата на 6000 ден како четврт пакет од мерките ќе се врши преку трансакциските сметки

CENTAR MKD
Исплатата на 6000 денари како четврт пакет на ковид мерките започна, рече Заев. -Сакаме да водиме грижа да не се ствараат гужви пред банките, одлуката...
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Се токми заострување на рестриктивните мерки: Заев и Филипче ќе се обратат до јавноста

CENTAR MKD
Владата денеска ќе оддржи седница на која ќе бидат разгледани предлог мерките од Комисијата за заразни болести. По завршување на седницата, со почеток во 13:30...
Centar Македонија Во тренд...

Заев се прости од Баге: Вечна му слава- нека почива во мир

CENTAR MKD
Премиерот Заев на својот фејсбук приофил се прости од поранешниот министер за култура, актер и долгогодишен театарски работник Благој Стефановски – Баге кој вчера почина...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

ПЕС: Заев и СДСМ покажуваат храброст, ВМРО ДПМНЕ се служи со говор на омраза

CENTAR MKD
Во изјавата на Претседателството на Партијата на европските социјалисти (ПЕС), во пресрет на финалната одлука за преговори на Северна Македонија со Европската Унија се наведува...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик!

CENTAR MKD
Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Вељаноски, Јанакиески и Ристески не се организатори на настаните од 27 април

CENTAR MKD
Сметам дека обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристески не се организатори и мотиватори на настаните од 27 април, туку дека тоа е Никола...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Фашистичката окупација била присутна, но не можете за цел народ да кажете дека бил окупатор

CENTAR MKD
Македонскиот јазик и македонскиот идентитет не се на маса за преговори, вели премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања поврзани со неговото вчерашно интервју за...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев за реакциите на социјалните мрежи: Сите ги разбирам, но историското минато не треба да не ограничува во европската иднина

CENTAR MKD
Во денешното излагање на премиерот Зоран Заев, од новинарите беше запрашан за реакциите на социјалните мрежи по синоќешното интервју дадено за бугарски БГНЕС. „Ги видов...
Centar Македонија

Заев: Бугарија не е фашистичка земја, туку наш пријател

CENTAR MKD
Бугарија не е фашистичка земја, таа е наш пријател, вели претседателот на Владата, Зоран Заев, во интервју за бугарската новинска агенција „Бгнес“. „Одредивме заедничка прослава...
Centar Македонија

Заев: Ми паѓа многу тешко затоа што е голема неправда – Верувам дека ова не е желба на бугарскиот народ и на премиерот Борисов

CENTAR MKD
– „Секако лично мене ми паѓа многу тешко затоа што е голема неправда тоа што се случува посебно јас лично верувам дека тоа не е...