Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пари назад кон граѓаните

Tag : пари назад кон граѓаните

Centar Бизнис Во тренд...

Ако до утре потрошите 30.000 денари на македонски производи, државата ќе ви врати до 4.500 денари назад!

CENTAR MKD
Викендот без ДДВ, мерката од четвртиот пакет антикризни мерки влезе во вториот ден. Граѓаните за прометот што ќе го направат во овие три дена од...
Бизнис Во тренд...

Скенирајте фискални сметки, наскоро стартува голема наградна игра на УЈП – еве како ќе функционира

CENTAR MKD
Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, информираат од Министерството за финансии. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник...