Browsing Category

Во тренд…

Јанакиески: Забрани му на професорот по физичко да оди на работа, треба да оди од врата на врата

На денешното судско рочиште за предметот „Титаник“, на кое се слушаа бомбите, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, му се јавува на градоначалник за да организира професорот по физичко образование Ѓорѓи Димитров да не оди на…

Заев предмалку објави видео: После ова многу нешта се појасни

- Европската Унија има пазар од 500 милиони потрошувачи ЕУ за Македонија значи достапност од 250 пати поголем пазар, за домашните бизниси. Влезот во Унијата за Македонија значи 5 пати повисок животен стандард. Членството во ЕУ значи…

Што соддржат новите бомби кои ќе бидат објавени утре?

Утре во кривичниот суд во Скопје треба да се одржи ново судско рочиште за предметот на специјалното јавно обвинителство за изборни измами и злосториничко здружување, со кодно име „Титаник“. Од предложените 1063 бомби како доказ, досега во…

Што соддржаат необјавените разговори?: Утре ќе пукаат нови “бомби” во присуство на…

Утре во кривичниот суд во Скопје треба да се одржи ново судско рочиште за предметот на специјалното јавно обвинителство за изборни измами и злосториничко здружување, со кодно име „Титаник“. Од предложените 1063 бомби како доказ, досега во…

Никогаш не би погодиле: Еве каде овој мафијаш криел милион евра (Видео)

Полицајците во Бари, Италија, минатата година пронашле речиси милион евра при претрес кај локален мафијаш. Парите се наоѓале во вакумирани пластични кеси, скриени зад двоен ѕид под прозор, вкупно 936.000 евра. Полицијата не пронашла…

Најголемиот светски настан: Еве како всушност известиле Германците за погребот на Тито

Осми мај 1980 година погребан е југословенскиот претседател Јосип Броз Тито кој починал четири дена претходно. Тоа бил настан кој собрал дотогаш невиден број водечки светски политичари. https://www.youtube.com/watch?v=PMzvoa2WepA…

Ставил лут сос на гаќичките на својата згодна девојка. Неколку секунди потоа, доживеала пекол…

Ставил лут сос на гаќичките на својата згодна девојка. Неколку секунди потоа, доживеала пекол (Видео) Популарниот шегаџија Рајан Хамилтон наишол на големи осуди и бес од фановите кои го нападнале поради невкусната шега која и ја приредил…

Заев ја крена Македонија на нозе: После ова видео многу работи стануваат појасни

Ќе се зголемат фондовите кои ЕУ ги вложува во нашата инфраструктура, за подобар живот на сите граѓани, за подобро утре на нашите деца. ☑️ ЗА нови патишта, водоводи, канализации, училишта, градинки; ☑️ ЗА…

Веќе е 20 часот, а надвор беснее невреме: Еве какво е времето низ градовите во Македонија

Денес попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на краткотрајно невреме со силен ветер. Повеќе услови за нестабилност ќе има во источните делови доцна попладне и во ноќните часови.…

ВМРО ДПМНЕ со чекор кој никој не го очекуваше: Вакво нешто не направила речиси ниту една десничарска…

ВМРО-ДПМНЕ со нов статут: Наместо меници, безусловни оставки! Страв од нова, уште поголема централизација во ВМРО-ДПМНЕ, пополнување на органите и телата најмногу со луѓе блиски на претседателот и најтесното раководство, и одредби што не…

Силно невреме ќе беснее во Македонија – УХМР со лоши вести за следните 5 дена

Денес попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на краткотрајно невреме со силен ветер. Повеќе услови за нестабилност ќе има во источните делови доцна попладне и во ноќните часови.…

Прво се судриле три возила, а потоа со голема брзина следел уште пострашен судир на уште едно…

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на крстосницата кај Скопјанка во населбата Аеродром, а неколку лица се повредени, пишува Независен весник. Учесници во несреќата се четири автомобили. Три од патничките возила штотуку тргнале…

Вечерва се огласи Филип Рикер со порака до Македонската нација – ова се деталите

Поранешниот американски амбасадор во Македонија Филип Рикер изјави дека есенскиот референдум за името е можност сите Македонци да излезат и да кажат дека се за позитивна иднина на Македонија. https://www.youtube.com/watch?v=iuqVUr2-XC4…

Тежок инцидент во Македонија: Еден прободен

На 12.08.2018 година околу 22.05 часот во СВР Велес било пријавено дека во ходник од станбена зграда на ул. „Васил Главинов“ во Велес З.A. (30) од Велес со нож го прободел П.Н. (36) од Велес, при што му нанел убодна рана во пределот под…

Подгответе се за шопинг – утре е најдобриот ден за тоа!

Повторно е време за Garage sale во Ramstore Mall со попусти кои не смее да се пропуштат. Во Ramstore Mall традиционално, по деветти пат прават чистка, вадат сè надвор! Шопинг-треската почнува утре и ќе трае цели седум дена, до 20 август.…

Централен регистар вработува – висока плата од која ќе ви се “заврти” во главата

Врзоснова начлен 22 и 23 од Законот за работните односи („Службен весникна Р. Македонија" број 1 67/201 5пречистен текст, 27/2016 и 120/2018) и член 5, 6 и 7 од Колективниот договор на Централниот регистар на РМ број 01866/1 од 01. 06. 2018…

Отворени 125 работни места во АРМ – еве како да се пријавите

Врз основа на член 3 1 36, 39 и 40 од Законот за служба во Армијата на Република Македонија („Службен весник на РепубликаМакедонија" бр. 36/10, 23/11, 47/11, 148/11, 55/12, 29/14, 33/15, 193/15 и 71/16), член 1 од Правилникот за начинот на…

Владата со неочекуван потег: Вакво нешто не можеше ни да се замисли во време на ДПМНЕ – еве…

До крајот на годината граѓаните ќе можат да ги видат исплатите од државната каса. Секој потрошен денар ќе биде објавен, истакна министерот за финансии Драган Тевдовски. Во тек е подготовка на платформа со која јавноста ќе има увид во…

Починатите момчиња од Струмица имале само 14 и 15 години – Познати детали за тоа како…

Две момчиња на 14 и 15 годишна возраст го загубија животот во сообраќајна несреќа која, десет минути по полноќ, се случила на влезот во струмичкото село Петралинци. До несреќата дошло откако се судриле патничко возило „Алфа ромео“…

Полицијата упаднала во куќа на нарко бос – кога го виделе ова внатре, им се пресекле нозете! (Фото)

Полицијата упаднала во куќа на нарко бос – кога го виделе ова внатре, им се пресекле нозете! (Фото) Полицијата заземала куќа на мексикански нарко бос – најдени биле 22 милијарди долари во кеш, егзотични животни, разно оружје… Се…