Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Centar

Заев: На прав пат сме – Платите растат, враќаме пари кај граѓаните

На прав пат сме. Најголемите проблеми се зад нас, а патот што го избравме ни гарантира подобро утре. Тоа е патот на раст на платите, на градежната офанзива, патот преку кој парите одат кај граѓаните. Ова денеска го напиша премиерот…