19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лукаревска
МакедонијаВо тренд...

Лукаревска: Следните избори ќе бидат во 2024 година, наш приоритет е стандардот на граѓаните

M T
Заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска во интервју за Канал 5 телевизија истакна дека приоритет е во Парламентот да се носат закони кои ќе значат...
Македонија

Лукаревска: Само обединети ќе придонесеме државата да оди напред

M T
„Обединувачкиот момент е основата за да може ова општество да оди напред. Сите мора да допридонесеме, без разлика на партијата и да покажеме дека знаеме...
Македонија

Лукаревска: За укинување на „Пржинската“ влада треба да дебатираат сите чинители

M T
„Техничката влада е донесена од четирите политички чинители во тој период со сериозен ангажман на меѓународниот фактор. За укинување на Пржинската влада треба повторно сите...
Македонија

Лукаревска: Квалитетно и прецизно ќе ги решаваме отворените прашања со Бугарија

M T
„По првата средба на премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков, евидентно е дека видовме нова енергија, динамика и придвижување на работите. Нема да брзаме со...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Лукаревска: Избори нема да има, туку работа, време е за мерки и проекти за надминување на кризата

M T
Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во гостување во емисијата „Студио 10“ посочи дека во овој момент не се потребни предвремени парламентарни избори, туку работа...
Македонија

Лукаревска: Со „Мој ДДВ“ четиричлено семејство враќа 28.000 денари годишно во домашниот буџет

M T
Под мотото „Мој данок, моја заштеда“ секој граѓанин ја согледа важната улога и одговорност која ја има во овој процес, а тоа е активно да...