Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : пари

Centar Мозаик Хороскоп

Кинески хороскоп за последната недела од октомври: 4 знаци невидено ќе се опарат

M T
Кинескиот хороскоп за последната недела од октомври најавува голем успех за неколку знаци – и оние кои немаа среќа во претходниот период! Според кинескиот хороскоп,...
Коронавирус Свет

Гутереш побара пари за вакцинирање на 40 проценти од светската популација до крајот на годината

M T
Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш побара осум милијарди долари со цел до крајот на годината да се вакцинираат 40 проценти од населението во...
Македонија

Скопјанка крадела пари со измами дека е медицинска сестра, попишувач или дека ѝ требаат за лекови

M T
Скопското основно јавно обвинителство поведе постапка против 35-годишна жена осомничена за шест тешки кражби. Осомничената, на 3 септември, на автобуска постојка кај пазарот во населбата...
Македонија

Приведен тетовец за фалсификување на пари

M T
Тетовчанец бил уапсен од полицијата поради сомнение дека фалсификувал пари. Имено вчера во 22.10 часот на ул.„Јане Сандански“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово...
Мозаик Хороскоп

Четири знаци ги чекаат големи пари! Годината на вашето раѓање открива дали ќе ви тргне во 2022

M T
Кинескиот хороскоп открива дека 2022 година ќе биде исклучително динамична, особено во споредба со 2021 и 2020 година. Следната година ќе ја одбележи Водниот тигар,...
Centar Мозаик Во тренд... Хороскоп

Астрологија и пари: На овие хороскопски знаци, богатството им е запишано во ѕвездите

M T
Дали сте меѓу нив? Скорпија Не им е туѓо да се занимаваат со приватна дејност, а правилото е дека целта ги оправдува средствата. Тие се...
Centar Бизнис Мозаик Во тренд...

На што Германците трошат многу пари? Ќе се изненадите кои две работи се истакнуваат

M T
Германската држава драстично ги зголеми субвенциите во последните години. Најголем дел од парите од данокот одат за еколошки проекти. Трошоците за субвенционирање на различни владини...
Свет Во тренд...

Ашраф Гани избегал во Таџикистан со автомобили полни со пари

M T
Претседателот на Авганистан, Ашраф Гани, кој побегна од Кабул, наводно е во Таџикистан, каде отишол со придружба на автомобили натоварени со пари, соопшти руската амбасада....
Centar Во тренд... Хороскоп

ТИЕ ИМААТ НАЈГОЛЕМИ ШАНСИ ДА СЕ ЗБОГАТАТ! Овие 6 знаци ќе пливаат во пари

M T
Ако се прашувате дали имате шанса да заработите сериозни пари со работа и да се збогатите во животот, можеби ќе ве интересира што вели астрологијата...
Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ научени само да грабаат, не можат да враќаат пари кај граѓаните

M T
Прес-конференција на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник: Христијан Мицкоски загубен во своите деструкции и блокади, немајќи ништо друго да им понуди на граѓаните,...
Centar Мозаик

Четири хороскопски знаци ова лето ќе се соочат со невидена среќа и богатствo

CENTAR MKD
Еден од најпознатите светски астролози, Русинот Павел Глоба, објави кој хороскоп знаци чека голема среќа во јули, во областа на финансиите. Според него, четвртиот знак...
Македонија

Омбудсман: Училиштата веднаш да им ги вратат парите на родителите за свидетелствата

M T
Народниот правобранител и годинава констатира дека продолжува праксата дел од училиштата неосновано и надвор од закон да им наплаѓаат на учениците/родителите/старателите за издавање на свидетелства...
Centar Мозаик

Родени милионери: Три хороскопски знаци предодредени за богатство

CENTAR MKD
Најбогатите луѓе на светот се родени во овие хороскопски знаци. Овие три карактери се на врвот на скалата: Меѓу 100-те милијардери на списокот „Форбс“, дури...
Centar Мозаик

Пет хороскопски знаци толку ќе се збогатат што нема да знаат што со парите

CENTAR MKD
Еве кои се знаците кои најверојатно ќе се збогатат… Девица: среќен ден: среда, среќни броеви: 5, 14, 23, 32, 41, 50, среќни бои: бела, жолта,...
Centar Бизнис

Државата им помага на компаниите со 14.500-21.700 денари месечно за плати на вработените – Почна аплицирањето за ноемвриската помош

CENTAR MKD
Работодавачите од денеска поднесуваат барања за финансиска поддршка за исплата на плати за вработените за ноември годинава БФП-ИП/2 , а физичките лица кои вршат самостојна...
Centar Бизнис Во тренд...

Проверете дали сте на неа – УЈП ја објави најновата листа на должници

CENTAR MKD
Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.11/2020 за долгови доспеани до 31.07.2020 и неплатени до 31.10.2020 година по основ на ДДВ, данок на...
Centar Мозаик

Ги очекува голема среќа: Два хороскопски знака во декември „ќе пливаат“ во пари

CENTAR MKD
Среќата е непостојана работа, при што не секогаш сите ја имаат. Но, во Декември, овие 2 хороскопски знака дефинтивино ќе почувствуваат како е да се...
Centar Бизнис

115 милиони евра помош за компаниите со новиот буџет

CENTAR MKD
Со буџетот за 2021 година, обезбедуваме над 115 милиони евра поддршка за компаниите, истакна на прес-конференција, пратеничката од СДСМ, Марија Георгиевска. Предлог буџетот утре влегува...
Centar Бизнис

Милиони денари ќе бидат распределени на сметките на оние кои скенирале преку Мој ДДВ

CENTAR MKD
УЈКП најави дека месецов на сметките на граѓаните ќе легнат 500 милиони денари. Се очекува на сметките на граѓаните кои скенирале сметки да легнат парите...