Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пари за граѓаните

Tag : пари за граѓаните

Centar Бизнис

Државата подели 300.000 картички со кеш за купување на македонски производи

CENTAR MKD
Да се осмисли, дизајнира и имплементира една мерка како Домашна платежна картичка беше навистина голем предизвик напиша министерката за финансии Нина Ангеловска на својот фејсбук...
Македонија

(Видео) Заев: Во следниот мандат ќе обезбедиме уште повеќе пари кај граѓаните

CENTAR MKD
Во следниот мандат ќе обезбедиме уште повеќе пари кај граѓаните за уште подобар економски стандард, вети лидерот на СДСМ, Зоран Заев. „Уште во првите 100...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Владата ќе вбризга милиони евра директно кај граѓаните: Се делат дебитни картички со пари, ваучери, попусти, бесплатни летувања

CENTAR MKD
100.000 македонски граѓани ќе добијат платежна картичка од по 9.000 денари за купување на проозводи и услуги од македонски компании. Информацијата која пред две недели...