Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » коронавирус криза

Tag : коронавирус криза

Centar Бизнис

Одлична вест за време на корона: Просечната плата скокна за цели 8,5 проценти

CENTAR MKD
Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во јули година изнесува 27.231 денар, објави Државниот завод за статистика (ДЗС), и таа е за 8,5 отсто поголема...
Centar Бизнис Во тренд...

Многу производи ќе бидат поевтини за 18 проценти само два дена – Најавен е Викенд без ДДВ, како ќе функционира тоа?

CENTAR MKD
Викендот без ДДВ кој го најави Владата, најверојатно ќе се случи следните недели. Но како ќе функционира? Според информациите на Centar.mk, за време на т.н....