16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » викенд без ддв
Centar Бизнис

Деновиве треба да легнат 66.853.929 денари на сметките на 204.088 граѓани – пари од викендот без ДДВ

CENTAR MKD
Управата за јавни приходи го заокружи првиот Викенд без ДДВ преку кој граѓаните можеа да остварат враќање на целосниот износ на ДДВ за купените македонски...
Centar Бизнис

Ако купите производ од 11.800 денари, добивате 1.800 денари назад – Државата враќа ДДВ за домашни производи

CENTAR MKD
Корисниците на апликацијата МојДДВ, за фискалните сметки издадени денеска, утре и задутре, за вкупниот промет до 30.000 денари по лице, остварен од македонски производи и...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

(Видео) Кузеска: „Викенд без ДДВ“ значи пари назад кај граѓаните и поддршка на приватната потрошувачка

CENTAR MKD
Денеска започнува „Викенд без ДДВ“ и секој граѓанин кој е корисник на апликацијата МојДДВ до 12 октомври, ќе го оствари правото да му се врати...
Centar Бизнис Во тренд...

Изгласани законските измени – Викенд без ДДВ обезбедува повеќе пари кај граѓаните и зголемена приватна потрошувачка, вели власта

CENTAR MKD
Со задоволство може да кажам дека денеска Собранието на Република Северна Македонија ги изгласа измените на Законот за враќање на дел од данокот на додадена...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Државата ќе враќа до 4.500 денари – еве кога ќе биде викендот без ддв

CENTAR MKD
Продолжениот викенд за 11 октомври ќе биде викнд без ДДВ. Покрај новите рестрикции, Владата на седницата вечерва одлучи продолжениот викенд за 11 октомври да биде...
Centar Бизнис Во тренд...

МНОГУ ПРОИЗВОДИ ЌЕ БИДАТ ПОЕВТИНИ ЗА 18%: Секој граѓанин ќе може да си врати до 4.500 денари платен ДДВ доколку потроши 500 евра во викендот без ДДВ

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев, најави дека мерката “Викенд без ДДВ” ќе се реализира на 10,11,12 октомври односно за време на продолжениот викенд. Секој граѓанин ќе може...
Centar Бизнис Во тренд...

Многу производи ќе бидат поевтини за 18 отсто – Премиерот Зоран Заев откри кога ќе биде викендот без ДДВ

CENTAR MKD
– Продолжениот викенд за 11 октомври ќе биде викендот без ДДВ за сите граѓани, најавува премиерот Зоран Заев. -Конечно, продолжениот викенд 10, 11 и 12...