6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » исплата
МакедонијаБизнис

АФПЗРР : Реализирана исплата на директни плаќања по повеќе мерки

M T
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ја реализираше исплатата на повеќе мерки од програмата за директни плаќања. 188 корисници се исплатени со...
Македонија

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

M T
Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска започна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита за месец август 2022 година. Корисниците...
Македонија

МТСП: Во тек е етапната исплата на августовските пензии

M T
Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 30.08.2022 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за м.август, кои продолжуваат да се исплатуваат...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

МТСП: Во тек е етапната исплата на јунските пензии

M T
Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.06.2022 год. (вторник) започнува етапната исплата на јунските пензии, кои продолжуваат да се исплатуваат предвремено....
МакедонијаВо тренд...

Започна исплатата на трошоци за храна за ноќна работа за 2021 година за 288 вработени во МВР

M T
Денеска (16.06.2022) Министерството за внатрешни работи изврши исплата на трошоци за храна за ноќна работа за 288 вработени кои работеле ноќе во текот на 2021...
Македонија

МТСП: Во понеделник почнува исплатата на мајските пензии, со дополнителни 1000 денари финансиска поддршка

M T
Министерството за труд и социјална политика известува на ден 30.05.2022 год. (понеделник) започнува етапната исплата на мајските пензии, кои продолжуваат да се исплатуваат предвремено. Пензија...
Македонија

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

M T
Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска започна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита за месец април 2022 година. Корисниците...
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

СДСМ: Се грижиме за пензионерите, започнува исплатата на пензиите со илјада денари финансиска помош

M T
СДСМ покажува вистинска грижа за пензионерите. Започнува етапната исплатата на мартовските пензии за околу 330.000 пензионери, се вели во соопштението од СДСМ. Секој пензионер дополнително...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

МТСП: Утре започнува етапната исплата на мартовски пензии, со дополнителни 1000 денари финансиска поддршка

M T
Министерството за труд и социјална политика известува дека од утре 29.03.2022 год. (вторник) започнува етапната исплата на мартовските пензии. Пензиите ќе бидат исплатени предвреме и...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Јануарските пензии повисоки за 2,9 % – исплатата започнува утре

M T
Министерството за труд и социјална политика известува дека од утре 26.01.2022 год. (среда) започнува етапната исплата на јануарски пензии. Пензиите ќе бидат исплатени предвреме и...
Македонија

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

M T
Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска започна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита за месец декември 2021 година. Корисниците...
Македонија

МТСП: Во тек е етапната исплата на декемвриските пензии

M T
Министерството за труд и социјална политика известува дека од денес 27.12.2021 год. (понеделник) започнува етапната исплата на декемвриските пензии. Пензиите ќе бидат исплатени предвреме и...
Македонија

МТСП: Во тек е етапната исплата на ноемвриските пензии

M T
Министерството за труд и социјална политика известува дека од денес 26.11.2021 год. (петок) започнува етапната исплата на ноемвриските пензии. Пензиите ќе бидат исплатени предвреме и...
МакедонијаБизнис

МТСП: Во тек е исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита

M T
Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска започна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита (сите парични прaва) за месец јули2021...
МакедонијаБизнис

Во тек е исплатата на образовниот додаток за четвртиот мерен период

M T
Министерството за труд социјална политика ги информира граѓаните дека во тек е исплатата на образовниот додаток за четвртиот мерен период. Исплатата на додатокот за образование...
Македонија

Во тек е исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита

M T
Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска започна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита (сите парични прaва) за месец јуни...
CentarМакедонија

Заев: Исплатата на 6000 ден како четврт пакет од мерките ќе се врши преку трансакциските сметки

CENTAR MKD
Исплатата на 6000 денари како четврт пакет на ковид мерките започна, рече Заев. -Сакаме да водиме грижа да не се ствараат гужви пред банките, одлуката...
CentarБизнисВо тренд...

Очекувајте “свежи пари” – Познато е кога УЈП ќе ја почне втората исплата за Мој ДДВ

CENTAR MKD
Во текот на месец февруари, на трансакциските сметки на граѓаните кои ревносно скенирале сметки во последното тромесечје од 2019 ќе легнат парите од повратот за...
CentarБизнисВо тренд...

Очекувајте “свежи пари” – Познато е кога УЈП ќе ја почне исплатата за Мој ДДВ

CENTAR MKD
Во текот на месец февруари, на трансакциските сметки на граѓаните кои ревносно скенирале сметки во последното тромесечје од 2019 ќе легнат парите од повратот за...