15.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : M T

МОЗАИКТЕХНОЛОГИЈА

НИКОЈ НЕ ВЕ ШПИОНИРА! Ова е ТАЈНАТА како Интернетот ГИ ЧИТА ВАШИТЕ МИСЛИ и прикажува РЕКЛАМИ за одредена содржина

M T
Нашите интереси, содржината што ја следиме и информациите што ги споделуваме на социјалните мрежи и на Интернет создаваат виртуелна слика за нас, а невнимателната согласност...
МОЗАИК

СПАСЕТЕ СИ ГО ЖИВОТОТ И ИМОТОТ – Вака куќата нема да се урне ниту во ЕПИЦЕНТАРОТ на ЗЕМЈОТРЕСОТ

M T
Оние кои имаат згради само од тула, без армирано-бетонски утврдувања, треба да го искористат ова лето за да обезбедат секој ден по еден агол или...
ЗДРАВЈЕ

ШТО СЕ КРИЕ ЗАД БОЛКАТА ВО РАЦЕТЕ? – Причината може да биде во сосема друг дел од телото

M T
Болката во раката може да укаже на проблеми на други делови од телото, а доколку проблемот се занемари, последиците може да бидат сериозни и процесот...
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

„Ми рече дека сум детиште“ – Маките на заљубениот студент од кој плаче од смеа целиот интернет

M T
Студентските групи на социјалните мрежи обично се најдобриот начин да се најдат книги, материјали за испити, колеги кои погодно пишуваат семинарски и дипломски трудови, изнајмуваат...
ЗДРАВЈЕ

ОПАСНА И ОТПОРНА НА ЛЕКОВИ! Оваа сексуално пренослива болест мутира и се шири во Европа! ВНИМАВАЈТЕ!

M T
Новата болест се заканува да се прошири во Европа и повторно е мутант, но овој пат нема никаква врска со најпознатиот вирус. Станува збор за...
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

ПОЛОШО ОД НЕВЕРСТВО, а Македонките тоа го прават МАСОВНО: Ова е главната работа што може да ги уништи бракот и врската

M T
Секој стабилен брак се заснова на љубов, доверба и безусловна поддршка. Физичкото или емоционалното неверство е лесно да се препознае, но измамата со пари е...
МОЗАИК

ОВОЈ ЗАЧИН е се што ви треба за убава интензивна жолта БОЈА на ЈАЈЦЕ

M T
Жолтата боја од јајцата можете да ја добиете многу лесно, што е најдобро и сосема природно. Се ближи Велигден, а домаќинките веќе размислуваат за украсување...
МОЗАИКИЗБОР

Белата означува слава, жолтата радост: Традиционалните велигденски бои имаат важно значење

M T
Велигден е обоен во светли бои … гледаме многу розова, виолетова, жолта и зелена! Има причина за тоа. Еве го вистинското значење зад велигденските бои...
МОЗАИК

НАРОДНИ ОБИЧАИ ЗА ЈАЈЦЕТО ЧУВАРКУЌА – Има само еден начин правилно да го вапсате, а еве што треба да направите со минатогодишното

M T
Повеќето домаќинки бојадисуваат велигденски јајца на Велики петок. Без оглед на бојата на јајцето што ќе изберат, едното дефинитивно ќе биде црвено – тоа е...
МОЗАИКЗДРАВЈЕ

Помага во смирување на многу болести: Прекрасно растение кое ви е потребно во домот

M T
Маслото од лаванда се нарекува и „мајка на сите есенцијални масла“. Освен тоа, ова чудесно растение помага и во ублажување на многу болести. Од овие...
ТЕМАЗДРАВЈЕ

Комбинација за полесно дишење: Неколку природни препарати кои го зачувуваат имунитетот

M T
Медот во комбинација со други природни состојки е познат како природен и корисен препарат кој го зачувува имунитетот. Ренот е одличен сојузник во борбата против...
ТЕХНОЛОГИЈА

Апликации кои ви дозволуваат да гледате YouTube без реклами

M T
Откако YouTube Vanced објави дека платформата се гаси, многу корисници кои ја користеа со години беа разочарани бидејќи се навикнаа на многуте придобивки. За среќа,...
МОЗАИКНАПРАВИ САМ

ЧОКОЛАДНО ЧУДО – Гарантираме: За ваков подарок долго ќе се зборува

M T
Сигурни сме, се надеваме, веруваме дека жените во домовите често уживаат во вкусните оброци кои за нив ги подготвуваат нивните партнери. Но, ако тоа не...