Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ Субвенции Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Субвенциите за купување на куќа или стан од 50.000 евра можат да стигнат до 20.000 евра: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Граѓаните годинава ќе можат да аплицираат за субвенција за станбен кредит од државата преку проектот „Купи куќа, купи стан“ на Министерството за финансии. Објавен е...
MeteoCentar Субвенции Centar Преспански договор Македонија Во тренд...

Снег ќе ја прекрие југозападна Македонија, времето целосно се менува – Метеоцентар со детална прогноза

CENTAR MKD
Утре времето ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде...
Субвенции Centar Бизнис Во тренд...

Сега е полесно – Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
И годинава сите кои го немаат регулирано станбеното прашање тоа ќе може да го направат со помош на субвенционираните поволности. Министерството за финансии го објави...
Субвенции Centar Бизнис Во тренд...

Сега е лесно – Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Министерството за финансии пред една година изготви прирачник за проектот “Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб страницата на Mинистерството за финансии. Намалените...
Субвенции Centar Македонија Во тренд...

Субвенции од по 1000 евра за клима уред/инвертери – еве како да се пријавите

CENTAR MKD
Градот Скопје во текот на следната недела ќе го објави јавниот повик за субвенционирање на граѓаните за купување високоефикасни инвертер клима уреди за затоплување. Новитет...
Субвенции Centar Македонија

Од утре субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

CENTAR MKD
Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија...
Субвенции Локално

Субвенции за велосипеди, електрични тротинети, фасади и лифтови

CENTAR MKD
Од понеделник, 3 февруари, ќе почне субвенционирањето за нови велосипеди и електрични тротинети за граѓаните на општина Карпош. Карпошани ќе може да аплицираат за добивање...
Субвенции Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Одлична вест за граѓаните: Државата дели по 1000 евра за инвертер клими во домаќинствата – проектот стартува денес

CENTAR MKD
Проектот клима инвертери за граѓаните ќе стартува денес, веднаш по владината седница во Штип, најави заменик министерот во Министерството за животна средина и просторно планирање...
Субвенции Бизнис Во тренд...

Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Министерството за финансии изготви прирачник за проектот “Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб страницата на Mинистерството за финансии. За неполни три месеци откако стапија на...
Субвенции Centar Бизнис Во тренд...

Заев соопшти детали за новата владина мерка: По 18.000 денари поврат кон граѓаните

CENTAR MKD
Сите граѓани кои ќе купат и вградат уред на погон на течен гас (ТНГ), метан или друг вид алтернативно гориво во возилата ќе имаат можност...
Субвенции Centar Бизнис Во тренд...

Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD
Министерството за финансии изготви прирачник за проектот “Купи куќа, купи стан“, кој е поставен на веб страницата на Mинистерството за финансии. За неполни три месеци откако стапија на...
Субвенции Локално

Општина Аеродром објави повик за субвенции за чистење оџаци

CENTAR MKD
Општина Аеродром продолжува со доделувањето субвенции како една од мерките за намалување на последиците од загадувањето на воздухот. Денеска е објавен јавниот повик за надоместување...
Субвенции Бизнис Во тренд...

Државата дели пари за купување на печки на пелети – еве како да добиете финансиска поддршка

CENTAR MKD
Министерството за економија денеска го објави Јавниот повик за надомест на дел од трошоците за купување на печки на пелети, со кои домаќинствата ќе ги...
Субвенции Локално

Општина Аеродром објави оглас за субвенции за велосипеди

CENTAR MKD
Општина Аеродром објави оглас во кој ги повикува граѓаните да аплицираат за субвенции за велосипеди. Јавниот повик почнува од денеска, 25 септември, и ќе трае...
Субвенции Бизнис

Субвенции од Владата: 1000 евра за купување на нова инвертер клима – еве како ќе функционира

CENTAR MKD
Владата ќе го субвенционира целиот износ до 60.000 денари за купување на нова клима инвертер за замена на печките на цврсто гориво. Субвенциите ќе се...
Субвенции Локално

Државата дели пари за инвертер клима уреди – Досега околу 1.600 домаќинства аплицирале за субвенции за набавка на инвертери

CENTAR MKD
Исцрпени се средствата предвидени за субвенции за набавка на инвертери за 2019 година, односно до денеска до 15 часот се пристигнати околу 1. 600 барања,...
Субвенции Локално

Исцрпени средствата кои Град Скопје ги предвиде за субвенции за печки на пелети

CENTAR MKD
Град Скопје ги информира граѓаните дека се исцрпени средствата предвидени за субвенции за набавка на печки на пелети за 2019 година, односно до денеска до...
Субвенции Македонија ТОП ВЕСТИ

Почна аплицирањето за субвенциите за електричните тротинети и велосипеди

CENTAR MKD
Градот Скопје денеска распиша два јавни повици, Јавен повик за субвенционирање на граѓаните на подрачјето на градот Скопје за купување електрични тротинети во 2019 година,...
Субвенции Македонија

Град Скопје со одлична вест за скопјани – Се делат субвенции за велосипеди

CENTAR MKD
Градот Скопје ги потсетува граѓаните дека може да ги искористат субвенциите за купување велосипед и да надоместат дел од трошоците направени при набавката на велосипедот....
Субвенции Локално Во тренд...

Се делат субвенции за велосипеди – Еве што треба да направите

CENTAR MKD
Градот Скопје, со цел да ги стимулира жителите на Скопје да користат велосипеди, распиша јавен повик за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на...